Förtur i gallringen för NGK-masters 2017 (Uppdaterad 6/9)

Publicerad: 2017-09-05   Av: Per Andersson
Startlista del-1 2017

.

Här kommer listan på förare som kvalat till sig förtur i gallringen inför höstens NGK-masters. För att förturan ska gälla måste förarna vara anmälda till tävlingen innan anmälan stänger den 24 september.

Välkomna till NGK-masters 2017.

Seniorer
Erik Berg, Jämtlands MK
Patrik Engberg, Krokoms MK
Hampus Sundberg Krokoms MK
Daniel Samuelsson, MK Team Westom
Simon Ylander, MK Nordjämten
Jesper Sundström, Jungnerligans RC
Marcus Gustavsson, Tidaholms MK
Håkan Persson, Laxå MK
Kim Christensen, SMK Vingåker
Marcus Svärd, MK Orion
Fredrik Björk, Södertälje KRC
Richard Olsson, Härnösands MK
Cristoffer Ylander, MK Nordjämten
Roger Forsberg, Örnsköldsviks MK
Thomas Bylund, Örnsköldsviks MK
Fredrik Nordin, Härnösands MK
Joachim Bergqvist, Piteå MS
Tobias Svärd, MK Orion
Andreas Stålehammar, Gestrike RT
Mattias Ledin, MK Kopparberg
Timmo Helgesson, Tjust MK
Uffe Eriksson, Oskarshamns RRC
Mikael Thiman, MSK Kvarnvingarna
Andreas Svensson, Skepptuna MK
Johnny Gustafsson, SMK Hedemora
Gustaf Jansson, Rasbo MK
Mattias Havdelin, Rosendals MK
Joel Olsson, SMK Söderhamn
Tom Lundh, Oskarshamns RRC
Johan Frode, MK Kinda
Johan Karlsson, Vimmerby MS
Viktor Björkdahl, Rosendals MK
Mattias Reinholdsson, Varbergs MK
Peter Lindström, Fjärås MK
Robin Mattisson, Vimmerby MS
Jörgen Sturesson, Skene MS
Jörn R Grinden, NMK Elverum
Alexander Hauglid, NMK Valdres
Oliver Hemingsen,
Berne Svensson, Tomelilla MK
Joakim Svensson, Kungsbacka
Kevin Pihlgren, MK Team Westom
Per Christenson, Fryksdalens MK
Henrik Nilsson, Likenäs MK
Magnus Bergsjöbrenden, NMK Gardemoen
Lasse Ruud, NMK Gardemoen
Steffen Raaholdt, NMK Valdres

Damer
Amanda Hedälv, Ånge MK
Jessica Persson, Hede MK
My Adolfsson, Haninge MK
Sara Ekholm Abrahmsson, Linköpings MS
Jennika Jennerfors, Robertsfors MS
Jennifer Näslund, Vännas MK
Camilla Wernersson, MK Kinda
Ida Törnhult, Gestrike RT
Kim Granath, Films MK
Nina Höök, Hällefors MK
Petra Nordqvist, MK Kopparberg
Ellen Heinstedt, Fredriksbergs MK
Susanne Oscarsson, Kungsbacka MA
Louise Olsén , Fjärås MK
Mari Hoel, NMK Gjövik
Hanna Petersson, Bohus Racing

Veteraner
Börje Adamsson, MK Ramunder
Anders Brangenfeldt, MK Ramunder
Lars Björk, Skepptuna MK
Olle Lundberg, Gestrike RT
Michael Johansson, MK Speed
Hans Reuter, MK Team Westom
Hannu Kivinen, Mälaröarnas MK
Toni Prepula, Småbacka MK
Bo Tordegård, MK Team Treske

 

 

NGK AutoExperten MekoPartner Scandic Winn